Ogłoszenia 2018/2019

****************************************************************************************

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

W dniu 8 czerwca 2019r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Patryka w Wishaw, tradycyjnie poprowadzoną przez ks. Krzysztofa Garwolińskiego. Pani dyrektor Agata Lis podziękowała rodzicom, wolontariuszom, zarządowi oraz gronu pedagogicznemu za poświęcony czas, całoroczną pracę oraz cierpliwość.

Po wspaniałych podziękowaniach przyszła pora na rozdanie dyplomów i świadectw dla uczniów.


W pierwszej kolejności rozdano dyplomy dla uczniów za udział w Konkursie Bibliotecznym, w którym nagrody otrzymali:

Gr. Przedszkolna – Olivier Pietraszewski
Gr. 0 – Marcin Majchrzak
Gr. 1 – Maja Frączek
Gr. 2 – Gabriela Mierzwińska
Gr. 3 – Filip Frączek
Gr. 4 – Miłosz Iwaniec
Gr. 5 – Oliwia Tomasik

Uczniowie, którzy pracowali systematycznie cały rok zostali wyróżnieni nagrodami Ucznia Roku:

Gr. Przedszkolna – Adam Tomzik
Gr. 0 – Oliwier Markowski
Gr. 1 – Oliwia Łebkowska
Gr. 2 – Sebastian Małek
Gr. 3 – Oliwia Janiszewska
Gr. 4 – Maximilian Ogrodowczyk
Gr. 5 – Linda Forsyth

Po wręczeniu nagród, uczniowie poszczególnych grup otrzymali świadectwa oraz nagrody w postaci ciekawych książek. Mamy nadzieję, że nagrody wszystkim spodobały się, gdyż uczniom nie schodziły uśmiechy z twarzy. Znalazł się też czas na pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami, dyrekcją, zarządem, wolontariuszami oraz rodzicami.

W tym dniu pożegnaliśmy wychowawcę naszych najmlodszych podopiecznych, panią Annę Wąsik, która niestety nas opuszcza. Dziękujemy serdecznie za czas spędzony z nami, życzymy wszystkiego najlepszego, powodzenia oraz wielu sukcesów w przyszłości! Mamy nadzieję, że pani Ania będzie nas miło wspominać.


Wszystkim uczniom, rodzicom oraz opiekunom, wychowawcom, wolontariuszom, dyrekcji oraz zarządowi życzymy wspaniałej pogody podczas wakacji i wielu niezapomnianych chwil. Wróćcie do nas bezpiecznie, gdyż następny rok szkolny będzie pełen niespodzianek!


Do zobaczenia w nowym roku szkolnym 2019/2020, który rozpoczynamy już 24 sierpnia!

Karolina Bojarska
zapraszamy do galerii
 1 czerwca 2019 Dzień Otwartych Drzwi

W sobotę 01 czerwca 2019, odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie szkoły, nauczyciele oraz licznie przybyli goście.

Pani Dyrektor wraz z Panią Prezes Szkoły zapoznały nowych rodziców z organizacja szkoły, dydaktyka nauczania, podręcznikami, z których korzystają nasi uczniowie oraz wymagana dokumentacja. Istniała również możliwość zapisu dzieci na nowy rok szkolny.

W programie nie zabrakło atrakcji dla naszych uczniów. Zarówno w klasach, jak i na szkolnym dziedzińcu, odbywały się gry i zabawy edukacyjne dla poszczególnych grup wiekowych.

Przed rozpoczęciem zabawy grupa Pani Anny Cunningham – Piotrowski, przystąpiła do pisemnego testu z języka polskiego. Wyniki były zadowalające, GRATULACJE! Po napisaniu testu, uczniowie mieli możliwość wyboru gier przygotowanych wcześniej przez wychowawcę. Dużym zainteresowaniem, cieszyła się gra 5 sekund, w której trzeba było wykazać się bystrością i sporą wiedzą.

Dzień Otwartych Drzwi, był jednocześnie ostatnim dniem pracy w roku szkolnym 2018/2019. Z tej okazji życzymy wszystkim uczniom udanych wakacji, wypełnionych ciekawie spędzonym czasem. Niech nadchodzący czas odpoczynku przyniesie wszystkim dużo energii i sił na nowy rok szkolny 2019/2020. Mamy nadzieję, że ostatnie wydarzenie zorganizowane przez szkołę, przyczyni się do powiększenia grona uczniowskiego o nowe osoby.

Łukasz Kusiakiewicz
zapraszamy do glaerii

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Szkoła Języka Polskiego i Kultury w Motherwell serdecznie zaprasza wszystkich Uczniów, Rodziców, opiekunów oraz Przyjaciół Naszej Szkoły na Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019. Uroczyste zakończenie odbędzie się 
8 czerwca o godz. 11: 00 w kościele St. Patrick's Wishaw, 
71 Shieldmuir Street, ML2 7TH.

Plan spotkania:
11:00 Msza Święta,
11:30 Uroczyste wręczenie świadectw, dyplomów i podziękowań.

Serdecznie zapraszamy!!!

Żegnamy!!!!!!!!!!

Ostatnie spotkanie z kolegą Kacprem, który wraca z Rodziną do Polski.
Życzymy Mu dużo sukcesów w nowej polskiej szkole. Uczniowie przygotowali dla Kacpra
laurki i książkę na pamiątkę od polskich kolegów ze
SZKOŁY JĘZYKA POLSKIEGO I KULTURY W MOTHERWELL« Wcześniejsze aktualności